Třetí číslo je již tradičně věnováno tématu sanací a rekonstrukcí, letos navíc rozšířené o diagnostiku.
Právě diagnostice je věnován úvodní obecný článek, který uvádí vybrané metody zkoušení betonu pro stanovení jeho vlastností a stavu konstrukce. Po něm následuje krátká úvaha o problematice stavebně technických průzkumů a o tom, že pomíjení diagnostiky stavebních konstrukcí může být krátkozraké.
V rubrice Sanace a rekonstrukce jsou představeny tři zajímavé kulturní instituce:
• Veletržní palác v Praze, před devadesáti lety se začal psát jeho zajímavý příběh, před čtyřiceti lety byl zasažen velikým požárem a složitým hašením, jejichž následky se podařilo zlikvidovat a budovu uvést do funkčního stavu, a právě letošní rok byl vyhlášen rokem Veletržního paláce,
• Rotterdamská galerie Kunsthall, postavená v roce 1992 podle návrhu architekta Rema Koolhaase, se v únoru otevřela po sedmiměsíční rekonstrukci veřejnosti,
• 14|15 Baťův institut ve Zlíně, který vznikl rekonstrukcí a konverzí dvou budov původní Baťovy továrny a je sídlem tří kulturních institucí: Krajské galerie výtvarných umění, Muzea jihovýchodní Moravy a Krajské knihovny Františka Bartoše.
V rubrice Materiály a technologie pokračují další články věnované diagnostice betonových konstrukcí: diagnostika poruch betonových tunelů, diagnostika trhlin a vývoj metody nedestruktivního stanovení tloušťky vnitřní stěny tunelu.
V rubrice Věda a výzkum jsou příspěvky o sledování kvality betonů z jaderné elektrárny Dukovany, o počítačové tomografii, 12. pokračování seriálu o ošetřování čerstvého betonu, tentokráte věnované fotogrammetrickému ověření působení parafinové membrány, a v závěru rubriky článek o autogenním smršťování a jeho měření od okamžiku uložení betonu.
Závěrečná rubrika Normy Jakost Certifikace obsahuje dva články: zásady zesilování betonových konstrukcí lepenou CFRP výztuží a statický modul pružnosti betonu v tlaku dle ČSN ISO 6784 a ČSN EN 12390-13.
V závěru publikace je vzpomínka na Ing. Jaroslava Váchu.